Pomóż zwierzakom

W sobotę (9-12-2011) z okazji świątecznego spotkania PingwinSquadu zorganizowaliśmy dobroczynną imprezę dla psiaków.

Po niepokojących wieściach w mediach, że schronisko dla zwierząt w Legnicy boryka się z problemami postanowiłem zorganizować pomoc. Plan był prosty: poprosić wszystkich uczestników naszej grupy o dobrowolne datki żywności i innych artykułów pomocnych dla biednych zwierzaków. Nie będę się rozpisywał jak jest w schronisku - każdy może się sam tam wybrać i zobaczyć. Na apel odpowiedzieli wszyscy. Przez tydzień odbywała się zbiórka. Punktem kulminacyjnym była sobota. O godz. 10-tej rano wszyscy w grupie 25 osób spotkaliśmy się w schronisku. Przekazaliśmy mnóstwo rzeczy min. 7 worków koców, ok 300 kg żywności w postaci puszek, suchej karmy, ryżu, makaronu itp. Z rozmów w schronisku dowiedzieliśmy się, że tego typu impreza była po raz pierwszy i nigdy psiaki nie otrzymały tyle na raz. Nam jednak to nie wystarczyło i każdy, kto tylko mógł zabrał ze schroniska pieska na długi spacer. Spędziliśmy tam niezapomniane chwile i daliśmy pieskom odrobinę radości...


Aby wynagrodzić wszystkim uczestnikom udział w naszej akcji pomocy - po spotkaniu w schronisku odbył się rajd terenowy z użyciem roadbooków. Zabawa w terenie trwała do popołudnia a potem udaliśmy się do Kamili i Marka na huczną imprezę, aż do późnych godzin nocnych.

W tym miejscu chciałbym w swoim jak i w imieniu psiaków podziękować wszystkim uczestnikom. Za Wasz wkład, zaangażowanie oraz bezinteresowność. Szczególne podziękowania kieruję do Kamili i Marka za udzieloną nam wspaniałą gościnę. Mam nadzieję, że imprezę będziemy robić cyklicznie.

Trzeba również pamiętać że tego typu akcje pomagają zmieniać nasz bardzo zły wizerunek w mediach. Jak duże to było wydarzenie niech świadczą o tym artykuły w lokalnych mediach:
Legnicki portal internetowy:

FaKTY LCA.PL

Facebook