Uczestnicy

Daniel Radzio "Pingwin" pomysłodawca i organizator. Twórca PingwinSquadu. Zamieszkały na stałe w Legnicy. Od lat na quadzie, dodatkowo prowadzi ich serwis. Za sobą ma wiele wypraw quadowych, których był organizatorem - min : Rumunia, Albania 2011, 2014, Islandia, Turcja. Wszystkie wyprawy były organizowane od podstaw. Próżno szukać gotowych rozwiązań, zapożyczonych tras itp. Wszystko organizowane jest od podstaw, sam jest sobie odkrywcą i pilotem. Nie podąża po utartych szlakach, szuka ciekawostek, szuka ludzi "nie skażonych" cywilizacją, poznaje ich kulturę, życie. Warunki na jego wyprawach są survivalowe z pominięciem luksusowych Hoteli. Jego znak szczególny to perfekcyjne zorganizowanie wyjazdu z dbałością o najmniejsze detale. W Legnicy organizuje wiele imprez lokalnych, akcji propagujących offroad śród mieszkańców. Posiada również parę wyników sportowych I miejsce MT Rally 2013, I miejsce Mt Series 2013, I miejsce Great Escape Rally, II miejsce MT Rally 2012. Wyprawa Chiny-Polska to jego prezent na 40 te urodziny, które ma zamiar obchodzić w dniu powrotu z Chin do Legnicy.

 

Rafał Kosiedowski. Zamieszkały w Pinczynie (okolice Gdańska). Człowiek o niespożytej energii. Razem z Pingwinem przygotowuje wyprawę do Chin. Zawsze gotowy do drogi, zawsze się odnajdzie, nawet w najtrudniejszych warunkach. Choćby była to Namibia quadem, biegające słonie dookoła - on podąża zawsze do swojego celu patrząc słońom prosto w oczy. Wspaniały survivalowiec. Doskonale odnajduje się w podróży, można by rzecz, że wyprawy to jego życie. Zwiedził pół świata na quadzie w tym Islandię, Ukrainę ale też Afrykę Północną czy Środkową , podążał śladem starego Dakaru przemierzając Saharę Zachodnia , Mauretanię kończąc w Senegalu w upragnionym Dakarze . Nie boi się niczego, jest odważnym i bardzo, bardzo wesołym kompanem. Poza podróżami ma również za sobą wiele sukcesów sportowych, ścigał się w Afryce na RMF Maroco Challange, Rally Sahara Tunis , Rally Sahara Maroco.

 

Jarosław Małkus "Jarys". Zamieszkały w Sokołowie Podlaskim. Pierwszy raz w naszej ekipie choć znamy się od wielu lat. Najbardziej doświadczony i najmniej "narwany" w naszej grupie. Kiedy my oglądaliśmy fotki ze świata on w tym czasie zwiedzał na quadzie już pustynie w Libii. Człowiek, który był na słynnym Dakarze w Ameryce Południowej. Cała Północną Afrykę zna jak swoje własne podwórko. Siła spokoju i ogromne doświadczenie. Posiada również wiele sukcesów sportowych na quadzie. Obecnie ściga się w Pucharze Polski Rajdów Terenowych.

 

Każdy z uczestników jest inny ale cel jest wspólny : dojechać wspólnie do celu i przeżyć największą przygodę w życiu. Zdają sobie sprawę, że lekko nie będzie, że nie jest to wycieczka niedzielna. Jednak doświadczenie , które mają miejmy nadzieję, że pomoże im bezpiecznie dotrzeć do celu.

Facebook